Korisno
Danska
Hosteli u Danskoj prilagođeni osobama s invaliditetom

DANSKA – DANHSTEL Danmarks Vandrerhjem


Boderne/ DANHOSTEL Boderne

Bodernevej 28, 3720 Aakirkeby
boderne@danhostel.dk

Copenhagen/ DANHOSTEL Copenhagen Amager
Vejlandsallé 200, 2300 København S
copenhagen@danhostel.dk

Copenhagen/ DANHOSTEL Copenhagen City
H.C. Andersens Boulevard 50, 1553 København V
copenhagencity@danhostel.dk

Fakse/ DANHOSTEL Fakse Vandrerhjem
Østervej 4, 4640 Fakse
fakse@danhostel.dk

Fjaltring /DANHOSTEL Fjaltring
Vestermøllevej 7, Fjaltring, 7620 Lemvig
fjaltring@danhostel.dk

Fjerritslev/ DANHOSTEL Fjerritslev
Brøndumvej 14 - 16, 9690 Fjerritslev
hhf@post10.tele.dk

Fredensborg/ DANHOSTEL Fredensborg
Østrupvej 3, 3480 Fredensborg
danhostel@mail.dk

Fredericia/ DANHOSTEL Fredericia
Vestre Ringvej 98, 7000 Fredericia
fredericia@danhostel.dk

Givskud/ DANHOSTEL Givskud
Løveparkvej 2 b, Givskud, 7323 Give
givskud@danhostel.dk

Gjerrild/ DANHOSTEL Gjerrild
Dyrehavevej 9, Gjerrild, 8500 Grenå
djursvold@post.tele.dk

Grenå/ DANHOSTEL Grenå
Ydesvej 4, 8500 Grenå
grenaa@danhostel.dk

Helsingør / DANHOSTEL Helsingør
Ndr. Strandvej 24, 3000 Helsingør
helsingor@danhostel.dk

Henne Strand/ DANHOSTEL Henne Strand
Strandvejen 458, 6854 Henne Strand
hennestrand@danhostel.dk

Herning/ DANHOSTEL Herning
Holingknuden 2, Holing, 7400 Herning
danhostel.herning@email.dk

Hillerød/ DANHOSTEL Hillerød
Lejrskolevej 4, 3400 Hillerød
info@hillerodhostel.dk

Hjørring /DANHOSTEL Hjørring
Thomas Morildsvej 11, 9800 Hjørring
danhostel.hjoerring@adr.dk

Hobro /DANHOSTEL Hobro
Amerikavej 24, 9500 Hobro
danhostel.hobro@adr.dk

Horsense / DANHOSTEL Horsense
Flintebakken 150, 8700 Horsense
horsens@danshostel.dk

Hvide Sande /DANHOSTEL Hvide Sande
Numitvej 5, 6960 Hvide Sande
danhostel@hvidesande.dk

Ishøj /DANHOSTEL Ishøj Strand
Ishøj Strandvej 13, 2635 Ishøj
ishoj@danhostel.dk

1 2 3

Pronađite hostel
Book hostels worldwide (including our hostel in Rijeka) on hihostels.com: