Korisno
Danska
Hosteli u Danskoj prilagođeni osobama s invaliditetom

Jels/ DANHOSTEL Jels
Ørstedvej 10, Jels 6630, Rødding

Juelsminde /DANHOSTEL Juelsminde
Rousthøjs Allé 1, 7130 Juelsminde
jvh@jafnet.dk

Kalunberg / DANHOSTEL Kalundberg
Stadion Alle 5, 4400 Kalundberg
kalundberg@danhostel.dk

Næstved / DANHOSTEL Næstved
Præstøvej 65, 4700 Næstved
naestved@danhostel.dk

Nakskov /DANHOSTEL Nakskov
Branderslevvej 11, 4900 Nakskov
nakskov@danhostel.dk

Nykøbing Falster /DANHOSTEL Nykøbing F.
Østre Allé 110, 4800 Nykøbing Falster
nyk.f@danhostel.dk

Nykøbing Mors /DANHOSTEL Nykøbing Mors
Østerstrand, Øroddevej 15, 7900 Nykøbing Mors
danhostel.nyk.mors@adr.dk

Odense /DANHOSTEL Odense City
Østre Stationsvej 31, 5000 Odense C
info@cityhostel.dk

Oksbøl / DANHOSTEL Oksbøl
Præstegårdsvej 21, 6840 Oksbøl
oksboel@danhostel.dk

Ringkøbing / DANHOSTEL Ringkøbing
Kirkevej 28 , 6950 Ringkøbing
rofi@rofi.dk

Ringsted /DANHOSTEL Ringsted
Sct. Bendtsgade 18, 4100 Ringsted
ringsted@danhostel.dk

Roskilde /DANHOSTEL Roskilde
Vindeboder 7, 4000 Roskilde
roskilde@danhostel.dk

Roslev /DANHOSTEL Roslev
Salling-Hallen, Viumvej 8 , 7870 Roslev
roslev@danhostel.dk

Rudkøbing / DANHOSTEL Rudkøbing
Engdraget 11, 5900 Rudkøbing
rudkobing@danhostel.dk

Sakskøbing / DANHOSTEL Sakskøbing
Saxes Allé 10, 4990 Sakskøbing
danhostel@sakskoebing-vandrerhjem.dk

Silkeborg / DANHOSTEL Silkeborg
Åhavevej 55, 8600 Silkeborg
silkeborg@danhostel.dk

Skælskør / DANHOSTEL Skælskør
Slagelsevej 48, 4230 Skælskør
vandrerhjem@lystskoven.dk

Skagen /DANHOSTEL Skagen
Rolighedsvej 2, 9990 Skagen
danhostel.skagen@adr.dk

Sønderborg /DANHOSTEL Sønderborg City
Kærvej 70, 6400 Sønderborg
sonderborg@danhostel.dk

Sønderborg  / DANHOSTEL Sønderborg – Vollerup
Mommarkvej 17 og 22, 6400 Sønderborg
vollerup@c.dk

1 2 3

Pronađite hostel
Book hostels worldwide (including our hostel in Kumrovec) on hihostels.com: