Korisno
Finska
Hosteli u Finskoj prilagođeni osobama s invaliditetom

Suomen Retkeilymajajärjestö-SRM ry.


Eno/ Jokipirtin Majatalo

Uimaharjuntie 751 81270 Paukkaja
majatalo@jokipirtti.com

Haukipudas/ Virpiniemen
Hiihtomajantie 27 90820 Kello
virpiniemi@mail.suomi.net

Helsinki/ Eurohostel
Linnankatu 9 00160 Helsinki
eurohostel@eurohostel.fi

Helsinki/ Hostel Suomenlinna
Suomenlinna C 9, 00190 Helsinki
leirkoulu@pp.inet.fi

Joensuu/ Partiotalon
Vanamokatu 25, 80130 Joensuu
sale@youthhostel-joensuu.net

Kaustinen/ Koskelan Lomatalo
Känsäläntie 123, 69600 Kaustinen
koskelan.lomatalo@kaustinen.fi

Kokemäki/ Kesähotelli Tyrni
Kauvatsantie 189, 32800 Kokemäki
luonnonvara@huittinen.fi

Kotka/ Asuntohotelli Aallon Maja
Valliniemenkatu 2, 48900 Sunila
varaukset@aallonmaja.com

Kristiinankaupunki/ Hostel Kiilinranta
Kiilintie 90, 64490 Siipyy
kilen@kiili.inet.fi

Kuortane/ Finnhostel Virtaniemen Lomatila
Virtala (Virtaniemen 35) 63100 Kuortane

Lappeenranta/ Finnhostel Lappeenranta                            
Kuusimäenkatu 18, 53810 Lappeenranta
huhtiniemi@loma-oksa.inet.fi

Lapua/ Wanha Karhunmäki
Karhunmäentie 923, 62100 Lapua
karhunmaki@wanhakarhunmaki.net

Mänttä/ Kesähotelli Mänttä
Koulukatu 6, 35800 Mänttä
kesahotelli@mantta.fi

Oulu/ Kesähotelli Oppimestari
Nahkatehtaankatu 3, 90100 Oulu
oppimestari@merikoski.fi

Pielavesi/ Pielavesi hostelli
Laurinpurontie 23 A-C, 2400 Pielavesi
asiakaspalvelu@monitaitoset.inet.fi

Pietarsaari/ Hostel Lilja
Isokatu 6, 68600 Pietarsaari
hostel.lilja@aftereight.fi

Pietarsaari / Svanen/Joutsen
Luodontie 50, 68660 Pietarsaari
svanen@cop.fi

Rantasalmi/ Country Hotel Saimaan Sydän
Ohitustie 5, 58900 Rantasalmi
countryhotel@saimaaholiday.net

Ranua/ Pikku Ilves
Keskustie 10, 97700 Ranua
info@hotelliilveslinna.fi

Riihimäki/ Kesähotelli Taru
Merkuriuksenkatu 7, 1130 Riihimäki

1 2

Pronađite hostel
Book hostels worldwide (including our hostel in Zagreb) on hihostels.com: